Preskocit navigáciu

Ďalší príslušníci vrtuľníkového krídla sú na odchode do Afganistanu


Ďalší príslušníci vrtuľníkového krídla sú na odchode do Afganistanu

Vrtuľníkové krídlo opúšťajú na šesť mesiacov ďalší dvaja príslušníci. Ich domovom bude od 25. januára 2018 Afganistan. Pred odchodom do náročnej misie RESOLUTE SUPPORT sa s nimi rozlúčili hlavní funkcionári vrtuľníkového krídla a ich velitelia.

V utorok, 16. januára 2018, sa zástupca veliteľa vrtuľníkového krídla, podplukovník Peter Kríž, spolu s ďalšími funkcionármi rozlúčil s profesionálnymi vojakmi, ktorí odchádzajú plniť náročné úlohy do misie v Afganistane. Rozlúčka sa niesla v priateľskom duchu v priestoroch siene cti vrtuľníkového krídla. Spomínaným príslušníkom funkcionári zaželali veľa síl, úspechov a predovšetkým šťastný návrat domov.

Slovenskí vojaci sú súčasťou českého zoskupenia v operácii RESOLUTE SUPPORT. Armáda Českej republiky sa podieľa na výcviku lietajúceho a technického personálu Afganskej národnej armády na vrtuľníkoch Mi-171 a Mi-24/35 na medzinárodnom letisku v Kábule. Úlohou jednotky je poskytovanie poradenskej činnosti smerujúcej k udržateľnej samostatnosti afganských vzdušných síl.


Ďalší príslušníci vrtuľníkového krídla sú na odchode do Afganistanu

Autor: por. PhDr. Michala HALÁSOVÁ , Foto: vkPO - Dátum: 17.01.2018
Čítanosť: 5875
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share